Attendee List

                Mandy Antoinette           Demon Internet Ltd
Giovanni Armanino GARR-NIS
Dmitry Avdeyev Radio-MSU, Moscow State University
Nevenko Bartolincic CARNet - Croatian academic and research network
Claudia Battista INFN - Roma
Michael Behringer DANTE
Lefebvre Bernard FRANCE TELECOM
Alessandro Berni ITnet S.p.A.
Stephan Biesbroeck BELNET
Lennart Blomstrom Telia Promotor
Antonio Blasco Bonito GARR-NIS
Andrea Borgato I.Net S.p.A.
Erik-Jan Bos SURFnet bv
Antonio Bosco ENEA
Edoardo Calia Politecnico di Torino
Graca Carvalho FCCN/RCCN
Bill Cessna IBM Global Network (Advantis)
Sabine Dolderer DE-NIC
Hans Van Duijne Unisource
Francis Dupont INRIA
Havard Eidnes NORDUnet/Uninett
Luca Gentili CINECA
Elise Gerich Merit Network, Inc.
Elisabetta Ghermandi INFN - CNAF
Maria Rosa Giordani TIZETAnet - Tizeta Informatica
Benoit Grange INRIA - NIC France
Geert Jan De Groot RIPE NCC
Kevin Hoadley ULCC/JANET
Nandor Horvath HUNGARNET
Willi Huber SWITCH
Pekka Isomaki Telecom Finland
Jan-Olof "Moon" Jemnemo Telia Integration
Jean-Michel Jouanigot CERN
Daniel Karrenberg RIPE NCC
Bettina Kauth DFN
David Kessens RIPE NCC
Ramin Najmabadi Kia ULB
Mirjam Kuehne RIPE NCC
Stefan Lacher EUNETCOM GmbH
Klaus Landefeld Nacamar
Andrey Lazaryanz Yaroslavl State University
Lars-Johan Liman Ebone NOC
Anne Lord RIPE NCC
Philippe Lubrano NIC France
Sam E. Lutfallah Inconet Lebanon
Michael D. Lyons EUnet Communications Services BV
Bruno Malaval TRANSPAC
Ugo Manfredi DS NET
Loris Marcovati Sublink Network
Ivan Maric CARNet - Croatian Academic & Research Network
Joy Marino ITnet S.p.A.
Maurizio Martinelli GARR-NIS
Balazs Martos HUNGARNET
Burkard Meyendriesch Deutsche Telekom Mobilfunk GmbH
Giuseppe Miotti INTESA Spa
Keith Mitchell PIPEX
Felipe Garcia Montesinos Servicom, S.A.
Valentina Morozova Yaroslavl State University
Petr Mosnicka EUnet Czechia
Roderik Muit RIPE NCC
Van Phuong Nguyen TRANSPAC
Peder Chr. Norgaard Telebit Communications A/S, Denmark
Mike Norris HEAnet
Carmelo Notaro Istituto Superiore di Sanita'
Vaclav Novak CESNET
Jarmo Oksanen Telecom Finland
Erik Olsson Telia Promotor
Jiri Orsag EUnet Czechia
Christian Panigl UniVie - ACOnet
Gianfranco Pesce Agora' telematica
Vanni Pesci TIZETAnet - Tizeta Informatica
Giordano Pezzoli IUnet S.p.A.
Fabrizio Pia CSI - Piemonte
Marc Pichon TRANSPAC/RAIN
Dariusz Piotrowski NASK
Jean-Michel Planche OLEANE / PIPEX INTERNATIONAL
Damir Pobric UOII - Consorzio Pisa Ricerche
Marco Poet INTESA S.p.A.
Franck Pradal France-Telecom
Juergen Rauschenbach DFN
Joyce K. Reynolds Information Sciences Institute
Paul Rolland OLEANE / PIPEX INTERNATIONAL
Giuseppe Romano GARR-NIS
Valeria Rossi CILEA
Cristina Ruggieri DS net
Gustavo Sanchez Servicom, S.A.
Miguel A. Sanz RedIRIS
Willem Van Der Scheun SARA - St. Academisch Rekencentrum Amsterdam
Dimitri Sidelnikov FREEnet
Gianni Signa ITnet S.p.a.
Oliver Smith Demon Internet Ltd
Thomas Stalder SWITCH
Cliff Stanford Demon Internet Ltd
Peter Streibelt IBM Eurocoordination, ST&E
Maurizio Taffone ITnet S.p.A.
Giuliana Tamorri GARR-NIS
William Tevie Network Computer Systems, Ghana
Nigel Titley BTnet
Bernard Tuy RENATER
Daniele Vannozzi GARR-NIS
Maria Cristina Vistoli INFN - CNAF
Ruediger Volk Deutsche Telekom AG
Ruzica Vukovic Fac. of Elect. Eng. & Computer Science
Tibor Weis SANET Slovakia
Wilfried Woeber VUCC/ACOnet
Related