You are here: Home > Participate > Meetings and Events > RIPE Meetings > RIPE 28 > Attendee List

Attendee List

The following people were confirmed as atending the meeting. The final list update was on 18th September, 1997.

Name Affiliation
Albertas Ramanauskas Taide NOC
Alexey G.Sadtchikov MTU-inform
Alfons Friedl Servicom
Amar Andersson Telia Network Services
Ambrose Magee RIPE NCC
Andreas F. Schachtner IntraNet GmbH
Andreas Truls UTA Telekom AG
Andrei Kolesnikov Sovam Teleport
Andrew Hilborne ONYX Internet
Anela Lovric Croatian Post and Telecomm
Angela Mcleod RIPE NCC
Anne Lord UUNET
Anton Zur Evolution Systems GmbH
Balazs Martos Hungarnet
Bernard Tuy CNRS/U.R.E.C
Bernhard Stockman Telia AB
Carol Orange RIPE NCC
Chris Fletcher RIPE NCC
Christian Baur Cybernet AG
Christian Panigl VUCC/ACOnet
Christoph Graf DANTE
Cor Bosman XS4ALL Internet BV
Dana Hudes Graphnet Inc.
Daniel Engstrom Telia Network Services
Daniel Karrenberg RIPE NCC
Daniele Bovio America Online
David Kessens ISI/USC
Dragan Kovacevic Telekom Srbija
Duncan Rogerson Ten-34 NOC / ULCC
Eamonn Mcguinness RIPE NCC
Ed Kern DIGEX
Elisabetta Ghermandi INFN-GARR
Elliott Atkins REDNET LIMITED
Els Willems RIPE NCC
Erik Bos XS4ALL Internet
Erik Lohr IBM Global Services
Florence Odolant Easynet SA
Francis Dupont INRIA Rocquencourt
Fredrik Widell Global One Sweden
Frode Greisen Ebone
Gordana Dubajic Sekulic Telekom Srbija
Hannes R. Boehm private
Hans Niklasson Tele2/SwipNet
Hans Petter Holen Scandinavia Online AS
Helen Dagerus Tele2/SwipNet
Henk Smit cisco Systems
Henk Steenman AT&T VAS
Henk Uijterwaal RIPE NCC
Igor Semeniouk Sovam Teleport
Ingrid Ledererova CESNET
Ireneusz Neska Polkomtel S.A.
Jacek Terpilowski Research and Academic Network in Poland
Jaco Lockhorst RIPE NCC
Jake Khuon Merit Network, Inc.
James Aldridge EUnet
Jan-Pieter Cornet XS4ALL Internet B.V.
Jaroslav Bobovsky SANET
Joachim Schmitz AOL Inc
John Crain RIPE NCC
Jon Bredo Oeveraas RIPE NCC
Julia Edwards RIPE NCC
Karen Kranen RIPE NCC
Kristian Rastas Telecom Finland
Kurt Kayser VIAG interkom
Lee Wilmot RIPE NCC
Leigh Porter Wisper Bandwidth Plc
Lubrano Philippe NIC France / INRIA
Maldwyn Morris RIPE NCC
Mandy Jonkers RIPE NCC
Marc Roger SSTC / BELNET
Maria Jose Tejedor RIPE NCC
Marijke Kaat SURFnet ExpertiseCentrum
Mark Mcfadden Commercial Internet eXchange
Michael Froehlich ECRC GmbH / Munich
Michael Froelich ECRC GmbH
Mike Norris HEAnet
Mirjam Kuehne RIPE NCC
Nandor Horvath Elender Computers Ltd.
Naomi de Bruyn RIPE NCC
Nelly Denise SIRIS
Niall O'Reilly IE Domain Registry at UCD
Niall Richard Murphy IE Domain Registry at UCD
Nick Shield UKERNA
Nigel Titley British Telecom
Olaf Kolkman RIPE NCC
Oliver Doll UUNET Deutschland GmbH
Patrick De Groote Unisource Belgium
Paul Ridley RIPE NCC
Paula Caslav RIPE NCC
Pavel Vachek CESNET z.s.p.o.
Peter Suveges GTS Hungary
Petteri Helin Clinet Oy
Philip Smith UUNET
Rene Wilhelm RIPE NCC
Richard Almeida Internet Network Services Ltd
Richard Goode Bay Networks
Rimas Janusauskas Taide NOC
Rob Blokzijl RIPE
Robert Case Global TeleSystems Group
Robert J. Huey CompuServe Network Services
Roberto Sabatino DANTE
Roderik Muit RIPE NCC
Roger Gottsponer SWITCH
Ruben Martinez RedIRIS
Sabrina Waschke RIPE NCC
Sam Critchley UUNET
Sami Koskinen Clinet Oy
Sean Doran Ebone
Sharon Hastie Easynet UK
Steen Linden Ebone
Stephen Burley UUNET (UK)
Steven Bakker DANTE
Thierry Coutelier Entreprise des P&T
Thomas Telkamp AT&T-Unisource
Tomas Marsalek GTS CzechCom
Tomasz Babik Research and Academic Network in Poland
Ton Windgassen IBM Global Services Network Services
Ulrich Schulze-Boeing UUNET Deutschland GmbH
Vincent Gillet NIC France
Vlado Pribolsan Croatian Post and Telecomm
Wilfried Woeber VUCC / ACOnet
Wilhelm Buehler de.xlink
Willi Huber SWITCH
Zrazhevsky Vladimir ASIAINFO TE