You are here: Home > Participate > Meetings and Events > RIPE Meetings > RIPE 22 > Attendee List

Attendee List

This page shows the list of those who attended RIPE 22.
Name Affiliation
Akbar Behzadi Institue for Studies in Phys. & Math.
Alexei Platonov RosNIIROS
Alfons Friedl Servicom
Andrey Vasiliev RUSNet
Anne Lord PIPEX International
Annie Renard INRIA
Antonio-Blasco Bonito GARR-NIS
Arnold Nipper Xlink
Avgust Jauk ARNES
Barbara Dooley Dimension Enterprises
Benoit Grange INRIA / NIC France
Berislav Todorovic University of Belgrade, YUNET
Bernard Tuy CNRS / UREC
Bohumila Mullerova CESNET
Brian Renaud Merit Network
Christian Panigl UniVie/ACOnet
Daniel Karrenberg RIPE NCC
Daniele Bovio America Online
Dave Morton ECRC
David Hujer SPT TELECOM, A.S.
David Kessens RIPE NCC
Denis Curran Telecom Eireann
Denise Heagerty CERN
Dimitris Zisiadis FORTHnet
Els Willems RIPE
Eric Wassenaar NIKHEF
Erik-Jan Bos SURFnet bv
Eva Ptackova SPT TELECOM, A.S.
Federico Porri InterBusiness
Francesco Pugliese TELECOM ITALIA
Francis Dupont INRIA
Geert Jan de Groot RIPE NCC
Guy Davies Unipalm PIPEX
Hakan Hansson Unisource Business Networks
Hans Axen FTNS Nordic AB
Hans Petter Holen Oslonett AS
Harold Van Oostrom No N e t present
Hatice Kuey RIPE NCC
Havard Eidnes Uninett/NORDUnet
Henry Steuart Sprint International
Holger Weinhardt EUnet Deutschland GmbH
Huub Sanders Philips C&P/MPN
Ireneusz Neska NASK
Istvan Csaky iSYS Hungary
J.P. Nadreau NATO
Jan-Olof Jemnemo Telia Integration
Janos Zsako BankNet
Jaroslav Bobovsky SANET
Javed Mirza Cable Online Ltd
Joachim Schmitz DFN-NOC
John Crain RIPE NCC
Joyce Reynolds Information Sciences Institute
Juergen Rauschenbach DFN
Keith Mitchell PIPEX International
Kevin Hoadley JANET/ULCC
Klaus Landefeld Nacamar Data Comm.
Krzysztof Dzwigala NASK
Kurt Kayser ECRC
Lars-Johan Liman Ebone NOC
Leonid Yegoshin RELCOM/IHEP
Magnus Danielson KTH/IT
Marc Pichon TRANSPAC
Maurizio Martinelli GARR-NIS
Mauro Magrassi Unisource Business Networks
Michael Behringer DANTE
Michael Bravo Alcatel BSR
Michael Lyons AT&T Solutions
Mike Norris HEAnet
Milan Sterba HP Czech republic
Mirjam Kuehne RIPE NCC
Monica Bouchibane Ericsson Data - Netherlands
Nicholas Shield UKERNA
Nick Reid RIPE NCC
Nigel Titley British Telecom
Oliver Doll EUnet Deutschland GmbH
Oliver Smith Demon Internet Ltd
Paolo Bevilacqua UniNet IP Services
Patrick Agren FTNS Nordic AB
Peder Chr. Norgaard Telebit Communications A/S
Peter Lothberg STUPI AB
Petr Kral CESnet
Philip Bridge unisource switzerland
Philip John Cable Online Ltd
Pulak Rakshit Cable Online Ltd
Roderik Muit RIPE NCC
Romeo Zwart AT&T Solutions
Sabine Dolderer RZ Uni-Karlsruhe, DENIC
Scortatore Thierry FRANCE TELECOM
Serge Nikiphorov Nuclear Physics Institute, MSU
Soodabeh Eshghi RIPE NCC
Stef Van Dessel INnet
Steven Bakker DANTE
Tankut Turhan AT&T Solutions
Ton Van Der Doelen 3Com Europe Ltd. Interoperability Labs
Ton Windgassen EU.IBM
Valeria Rossi CILEA
Wilfried Woeber UniVie - ACOnet
Willi Huber SWITCH
Yuri Shemanin RUSNet
Yves Devillers EUnet - France