Attendee List

The following people were confirmed as atending the meeting. The final list update was on 18th September, 1997.

 

Name Affiliation
James Aldridge EUnet
Richard Almeida Internet Network Services Ltd
Amar Andersson Telia Network Services
Elliott Atkins REDNET LIMITED
Tomasz Babik Research and Academic Network in Poland
Steven Bakker DANTE
Christian Baur Cybernet AG
Rob Blokzijl RIPE
Jaroslav Bobovsky SANET
Hannes R. Boehm private
Erik Bos XS4ALL Internet
Cor Bosman XS4ALL Internet BV
Daniele Bovio America Online
Naomi de Bruyn RIPE NCC
Wilhelm Buehler de.xlink
Stephen Burley UUNET (UK)
Robert Case Global TeleSystems Group
Paula Caslav RIPE NCC
Jan-Pieter Cornet XS4ALL Internet B.V.
Thierry Coutelier Entreprise des P&T
John Crain RIPE NCC
Sam Critchley UUNET
Helen Dagerus Tele2/SwipNet
Nelly Denise SIRIS
Oliver Doll UUNET Deutschland GmbH
Sean Doran Ebone
Francis Dupont INRIA Rocquencourt
Julia Edwards RIPE NCC
Daniel Engstrom Telia Network Services
Chris Fletcher RIPE NCC
Alfons Friedl Servicom
Michael Froehlich ECRC GmbH / Munich
Michael Froelich ECRC GmbH
Alexey G.Sadtchikov MTU-inform
Elisabetta Ghermandi INFN-GARR
Vincent Gillet NIC France
Richard Goode Bay Networks
Roger Gottsponer SWITCH
Christoph Graf DANTE
Frode Greisen Ebone
Patrick De Groote Unisource Belgium
Sharon Hastie Easynet UK
Petteri Helin Clinet Oy
Andrew Hilborne ONYX Internet
Hans Petter Holen Scandinavia Online AS
Nandor Horvath Elender Computers Ltd.
Willi Huber SWITCH
Dana Hudes Graphnet Inc.
Robert J. Huey CompuServe Network Services
Rimas Janusauskas Taide NOC
Mandy Jonkers RIPE NCC
Marijke Kaat SURFnet ExpertiseCentrum
Daniel Karrenberg RIPE NCC
Kurt Kayser VIAG interkom
Ed Kern DIGEX
David Kessens ISI/USC
Jake Khuon Merit Network, Inc.
Andrei Kolesnikov Sovam Teleport
Olaf Kolkman RIPE NCC
Sami Koskinen Clinet Oy
Dragan Kovacevic Telekom Srbija
Karen Kranen RIPE NCC
Mirjam Kuehne RIPE NCC
Ingrid Ledererova CESNET
Steen Linden Ebone
Jaco Lockhorst RIPE NCC
Erik Lohr IBM Global Services
Anne Lord UUNET
Anela Lovric Croatian Post and Telecomm
Ambrose Magee RIPE NCC
Tomas Marsalek GTS CzechCom
Ruben Martinez RedIRIS
Balazs Martos Hungarnet
Mark Mcfadden Commercial Internet eXchange
Eamonn Mcguinness RIPE NCC
Angela Mcleod RIPE NCC
Maldwyn Morris RIPE NCC
Roderik Muit RIPE NCC
Niall Richard Murphy IE Domain Registry at UCD
Ireneusz Neska Polkomtel S.A.
Hans Niklasson Tele2/SwipNet
Mike Norris HEAnet
Niall O'Reilly IE Domain Registry at UCD
Florence Odolant Easynet SA
Jon Bredo Oeveraas RIPE NCC
Carol Orange RIPE NCC
Christian Panigl VUCC/ACOnet
Lubrano Philippe NIC France / INRIA
Leigh Porter Wisper Bandwidth Plc
Vlado Pribolsan Croatian Post and Telecomm
Albertas Ramanauskas Taide NOC
Kristian Rastas Telecom Finland
Paul Ridley RIPE NCC
Marc Roger SSTC / BELNET
Duncan Rogerson Ten-34 NOC / ULCC
Roberto Sabatino DANTE
Andreas F. Schachtner IntraNet GmbH
Joachim Schmitz AOL Inc
Ulrich Schulze-Boeing UUNET Deutschland GmbH
Gordana Dubajic Sekulic Telekom Srbija
Igor Semeniouk Sovam Teleport
Nick Shield UKERNA
Henk Smit cisco Systems
Philip Smith UUNET
Henk Steenman AT&T VAS
Bernhard Stockman Telia AB
Peter Suveges GTS Hungary
Maria Jose Tejedor RIPE NCC
Thomas Telkamp AT&T-Unisource
Jacek Terpilowski Research and Academic Network in Poland
Nigel Titley British Telecom
Andreas Truls UTA Telekom AG
Bernard Tuy CNRS/U.R.E.C
Henk Uijterwaal RIPE NCC
Pavel Vachek CESNET z.s.p.o.
Zrazhevsky Vladimir ASIAINFO TE
Sabrina Waschke RIPE NCC
Fredrik Widell Global One Sweden
Rene Wilhelm RIPE NCC
Els Willems RIPE NCC
Lee Wilmot RIPE NCC
Ton Windgassen IBM Global Services Network Services
Wilfried Woeber VUCC / ACOnet
Anton Zur Evolution Systems GmbH