Upcoming RIPE Meetings
View all
Previous RIPE Meetings
More RIPE Meetings...

Attendee List

Roland Acra Cisco Systems, Europe
James Aldridge EUnet Communications Services
Richard Almeida Internet Network Services Ltd
Amar G Andersson Telia Net
Jesper B. Andersson Telia Net
Jose Manuel de Arce Telefonica Transmision de datos
Eva Arriola Telefonica Transmision de datos
Steven Bakker DANTE
Tony Barber PIPEX International
Andrew Beaven Cable Online
Ines Birke Xlink, Karlsruhe
Rob Blokzijl NIKHEF
Asquith Bonaparte JIPS NOSC (JANET)
Brehde DESY
Antonio-Blasco Bonito IT-NIC
Erik-Jan Bos SURFnet bv
Daniele Bovio America Online
Philip Bridge Unisource
Wilhelm Buehler Xlink, Karlsruhe
Sedat Capkin SARA
Roberta Caponi University of Pisa - Italy
Graca Carvalho Telenet Portugal
Tim Challenor Internet Network Services
Ivan Communod Global One
John Crain RIPE NCC
Guy Davies UUNET PIPEX
Magnus Danielson KTH
Yves Devillers EUnet - France
Gert Doering SpaceNet GmbH (de.space)
Sabine Dolderer DE-NIC
Oliver Doll EUnet Deutschland
Armando Domingues FCCN/RCCN
Barbara Dooley Commercial Internet eXchange
Libor Dostalek PVT,a.s.
Francis Dupont INRIA Rocquencourt
Havard Eidnes NORDUnet
Erzsebet Erdei Westel900 GSM
Alfons Friedl SERVICOM
Luciano Gaido I.N.F.N.
Juan A. Garcia RedIRIS
Elisabetta Ghermandi INFN-CNAF
Andrew Hilborne ONYX Network Services
Kevin Hoadley JANET/ULCC
Hans Petter Holen Schibsted Nett
Nandor Horvath EUnet Hungary
Jan Hrdonka EUnet Czechia
Willi Huber SWITCH
Robert Huey CompuServe Inc.
Sabine Jaume RENATER
Vit Jelinek SPT TELECOM, a.s. - Nextel, o.z.
Johannes 5 Joemann TerraOnline
Daniel Karrenberg RIPE NCC
Kurt Kayser ECRC, Germany
Ed Kern DIGEX
David Kessens RIPE NCC
Ronald Khoo Demon Internet Limited
Karen Kinsella Telecom Eireann
Kimmo Kosonen Telecom Finland
Petr Kral CESnet
Mirjam Kuehne RIPE NCC
Felix Kugler SWITCH
Mikael Kullberg Unisource Business Networks / Telia
Klaus Landefeld Nacamar
Ingrid Ledererova CESNET
Lars-Johan Liman EBONE
Guido Loeffler University of Muenster
Peter Lothberg STUPI AB
Michael D. Lyons AT&T
Tomas Marsalek GTS CzechCom
Aidan McDonald RTC Carlow
Keith Mitchell PIPEX International
Herman Moons DNS-BE Registration Office - KULeuven
Roderik Muit RIPE NCC
Ireneusz Neska NASK
Mike Norris HEAnet
Thomas Ohrbom UNINETT
Jarmo Oksanen Telecom Finland
Knud Bisgaard Olesen Tele Danmark Erhverv
Carol Orange RIPE NCC
Mariusz Ostrowski NASK
Edouard Ouin INRIA
Berthold Paffrath Deutsche Telekom
Ulrich Plate Nacamar
Federico Porri Telecom Italia
Franck Pradal France-telecom
Vlado Pribolsan HPT
Francesco Pugliese Telecom Italia - Network Division
Kristian Rastas Telecom Finland
Juergen Rauschenbach DFN
Annie Renard INRIA
Joyce Reynolds Information Sciences Institute
Marc Roger BELNET/OSTC
Paul Rolland OLEANE
Nicola Roserba Telecom Italia
Valeria Rossi CILEA
Heiko W. Rupp NTG/Xlink
Jussi-Matti Salmela Telecom Finland
Miguel A. Sanz RedIRIS
Willem van der Scheun SARA
Heiko Schlichting FU Berlin
Joachim Schmitz DFN-NOC, Rechenzentrum Univ-Stuttgart
Ivan Sedinic HPT - Croatian Post and Telecom
Nicholas Shield UKERNA
Dimitri Sidelnikov FREEnet
Franck Simon RENATER
Oliver Smith Demon Internet (UK)
Cliff Stanford Demon Internet
Henk Steenman SURFnet
Stefano Suin University of Pisa - Italy
Peter Suveges GTS Hungary
Martin Telgmann Deutsche Telekom
Nigel Titley British Telecom
Marton Tkacik Westel900 GSM
David Tomalin Cable Online
Bill Unsworth U-NET Limited
Pavel Vachek CZ.CESNET
Daniele Vannozzi CNR
Ruediger Volk Deutsche Telekom
Holger Weinhardt EUnet Deutschland GmbH
Gerhard Winkler Vienna University Computer Center
Gerald Winters Merit Network, Inc.
Wilfried Woeber VUCC / ACOnet
Janos Zsako BankNet