Attendee List

The following people registered to attend this event. This list was last updated 24/09/04.

SurnameNameCountryAffiliation




Abramov Gennady RU Demos-Internet
Abramov Vladislav RU JSC Telmos
Agafonova Tatiana RU ArtX, JSC
Alagoz Lokman TR Türk Telekom
Aleksandrov Matvey RU Digital Network
Alekseyev Andrey RU Federal Grid Company UES
Aleshin Dmitriy RU JSC "Iskratelecom"
Alexandra Sablina RU Eltel
Allen Rob
RIPE NCC
Alyabyev Dmitry UA Golden Telecom LLC
Amelkin Alexander RU TRC FIORD, JSC
Ananjev Alex RU VGTRK
Andrianov Denis RU JSC "Uralsvyazinform"
Argentov Pavel RU Ratmir-TeleKom
Astafyev Denis RU JSC Novocom
Babichev Anatoly RU FREEnet Group
Bahati Wycliffe KE Afsat Communications
Bakulev Anton RU MIPT-telecom
Balandin Alexander RU JSC NIS
Baranov Alexey RU RUNNet
Bedin Michael RU vimcom.net
Bedunkevich Alexander RU New Line Telecom
Blazhkun Vladimir RU OOO "PCS"
Blinov Sergey RU JSC "ELKATEL"
Botov Andrew RU ArtCommunications Ltd.
Boyarsky Michael RU Space Research Institute
Bukhalov Nikolay RU Tomsk Trunk Company
Bulkin Michael RU IAS
Burba Alex RU VGTRK
Burkov Dmitry RU Private
Byako Alexander RU ZAO "RusSDO"
Carlsson Bjorn SE Sprint
Ceresoni Andrea IT YDEA Srl
Charikov Sergey RU Regtime.net Ltd
Chentsov Igor RU Telecall JSC
Chervakov Boris RU Company TransTeleCom
Chistyakova Anastsiya RU RU-CENTER
Chuchanov Sergey RU EuroAzia Telecom Ru
Cima Andrea
RIPE NCC
Day Harry GB Private
de Ruig Jochem
RIPE NCC
Devin Victor RU Transtelecom
Didenko Peter RU .masterhost
Dilevsky Alexander RU Yandex LLC
Dobrotsvetov Andrei RU ROSNIIROS (RIPN)
Dougall Nathalie
RIPE NCC
Douzhiy Sergey RU UTRANSIT
Dranse Mark GB Demon Internet
Druzhenkov Sergey RU Almaz-Telecom
Eidesen Jostein NO private
Ermolaev Alexander RU MARK-ITT
Evans Vanessa UK LINX
Evdokimov Dmitry RU Zenon N.S.P.
Fadeyev Alex RU MIPT-telecom
Farmanov Faik AZ IntraNS
Fetisova Alla RU Equant
Fundinger Danny DE iS-Fun Internet Services G
Galiy Konstantin RU Alfa-Bank
Gareyev Rinat RU JSC Uralsvyazinform
Gluschenko Seva RU Yandex LLC
Goncharenko Maxim RU VIP-Telecom
Gribin Aleksey RU Universal Telecom
Grishin Peter RU AcademChemBank
Grishin Vladislav RU JSC Mastak
Gryschenko Eugene RU IP-TEL
Gryshchenko Eugene RU IP-TEL
Gugel Yura RU RUNNet
Ianov Jivko BG Varna Net Ltd.
Ilin Alexander RU RIPN
Ilushin Alexander RU KIAM
Ilyin Roman RU TransTeleCom
Ivanov Oleg RU Tomsk Trunk Company
Ivanov Vladimir RU Yandex LLC
Ivashchenko Andrey RU GUTA-BANK
Ivashov Sergey RU OOO "PCS"
Izhvanov Yury RU SIIT&T "Informika"
Jerebtsov Roman RU JSC "Elvis-Telecom"
Kalganov Dmitry RU OOO WideXs
Kanis Rumy
RIPE NCC
Khalimov Alexei RU JSC "Divo"
Kharchenko Sergey UA NTUU "KPI"
Khramtsov Maxim RU KIAM
Khramtsov Pavel RU RRC "Kurchatov Institute"
Khristophorov Igor RU JSC "MTT"
Kindermann Marion DE gbr
Kirosov Dmitry RU JSC "RUSSIAN RAILWAYS"
Kisly Sergey RU Ratmir
Klepikov Victor RU KIAM
Kodochigov Vladimir RU JSC CenterTelecom - Ivtele
Kokoreva Marina RU RU-CENTER
Konoplev Veniamin RU IKI RAS
Kopeyko Andrew RU Rambler Telecom LTD
Korenev Vladislav RU LANCK Telecom
Korolyov Roman RU INET
Korosteleva Julia RU RU-CENTER
Korotin Anton RU private
Koryukov Alexander RU JSC Foratec Communication
Kos Lukasz PL Private
Kosta Marco SI Private
Kostin Andrey RU PJSC "Demos-Internet"
Kouznetsov Alexander RU Globus-Telecom
Kovalev Igor RU "VMB-Service"
Kozhemyakin Evgeny RU NPF "Net-XXI"
Kozyrev Alexander LV Stream Link LLC
Kruger T. NL private
Kruglov Aleksey RU JSK TeleNet
Krupenchenkova Elena RU AG Telecom
Kucherenko Stepan RU PeterStar
Kudryashov Andrey RU JSC Oblcom
Kurlovich Sergey RU Plusinfo ISP
Kuzmin Sergey RU IITP of RAS
Kuznecov Yuriy RU PCS Ltd.
Kuznetcov Andrey RU ELTEL
Kuznetsov Yuri RU JSC Oblcom
Larionov Sergey RU JSC CenterTelecom
Lepikhov Konstantin RU JSC "ELKATEL"
Lesnikov Alexei RU RU-CENTER
Lissakov Dmitriy RU Stack
Litovka Vladimir UA Golden Telecom LLC
Litvina Kira RU CC for TLD RU
Loginov Andrey UA UkrNet
Lopatin Evgeniy RU JSK TeleNet
Lukina Galina RU JSC "R.I.M.2000M"
Lukyanova Elena RU VALUEHOST
Lysogor Ivan RU JSC Mastertel
Malov Dmitry RU Corbina telecom
Mamedov Aflatun AZ Ministry of Communication
Marcosyan Tigran RU ZAO Astra Signum
Maryin Timur RU JSC Transtelecom
Matsnev Dmitry RU IITP RAS
Mazur Dawid PL NNSG
Meidell Camilla
RIPE NCC
Menzulskiy Dmitry RU AO "VimpelCom"
Meulenkamp Arno
RIPE NCC
Miassoedov Sergey RU Infotel JSC
Mikayelyan Mikhail AM Armentel
Misurenko Alexey RU ISP Caravan-Intermet
Moiseev Alexey RU INET Ltd
Morozovsky Dmitry RU Cronyx Plus LLC
Mostovoy Boris UA Hostmaster Ltd
Naumochkin Alexander RU IP Tel Inc.
Nickolenko Alexander RU LUKoil-Inform
Nikiforov Serge RU COMSTAR Telecommunications
Nikitenko Alexey RU Roilcom Ltd.
Noginov Anton RU East Telecom ISP
Novakov Nikita RU Petersburg Transit Telecom
Odintsov Dmitry RU COMPLAT
Okounev Konstantin RU JSC "R.I.M.2000M"
Oleg Bondarev RU MTU-Intel
Onstein Michel NL Redback Networks
Osenev Petr RU Isktatelecom CJSC
Ostrogin Andrey RU COMSTAR Telecommunications
Ovsiannikov Vasily RU RTCOMM.RU
Oztekin Nazan TR Türk Telekom
Paramonov Alexey RU JSC 'Korus ISP'
Parshin Igor RU JSC "Elektrosvyaz" Kalinin
Patrushev Philipp RU rtcomm.ru
Pavel Chirev MD MOLDDATA
Pavlichenko Sergey RU Comstar
Pavlov Eugene RU JSC AMTKOM
Pavlova Tatiana RU ArtX, JSC
Pawlik Axel
RIPE NCC
Petersen Jan Guldborg DK Sprint
Petrov Anton RU ZAO Samara Telecom
Petuhov Denis RU JSC ReCom
Petuschak Mike
RIPE NCC
Polishchuk Sergiy UA Digital Generation
Popov Ilya RU TRC Fiord
Popov Roman RU MTU-INTEL
Popov Sergey RU Mastertel JSC
Potapov Vladislav RU IIAT, Ltd.
Prokopenko Pavel RU RTCOMM.RU
Protasoff Dmitry RU JSC "Columbia-Telecom"
Raczynski Stanislaw RU CC for TLD RU
Radovcic Serge NL Euro-IX
Rendek Paul
RIPE NCC
Rice James GB Jump Networks Ltd
Rimek Eugene UA ISP Starcom.Ltd.
Robachevsky Andrei
RIPE NCC
Romanov Pavel RU Corbina telecom
Romashova Natalia RU OAO VimpelCom
Rybakov Alexey RU JSC "INFOLINE"
Sablina Aleksandra RU ELTEL
Safronov Dmitry RU Zenon N.S.P.
Safronov Yuri RU Centertelecom Service
Salikhov Ruslan RU RTComm.RU
Samarin Dmitry RU ELTEL
Samoylov Oleg RU JSC "Uralsvyazinform"
Savin Valery RU JSC ReCom
Schedrin Vladimir RU Nauka-Svyaz
Schefer Yuri RU Private
Scherbakov Alexey RU LANCK Telecom
Semenyaka Alexey RU private
Semenyuk Igor RU Golden Telecom
Serebryakov Alex RU Private
Serechenko Denis RU WideXS an IONIP company
Seregin Sergey RU INLINE Technologies
Sergeev Maxim RU VALUEHOST.RU
Sergey Douzhiy RU UTRANSIT
Sergienko Elena RU Institute for Automated Sy
Serkin Alexander RU Skylink, Moscow
Shaitanov Sergey RU MCNTT
Shapovalov Ivan RU .masterhost
Shevchenko Vladimir RU ArtX, JSC
Shirokikh Maxim RU JSC TRANSTELECOM
Shishkin Roman RU ArtCommunications Ltd.
Shmakov Denis RU ZAO "RusSDO"
Silin Yuriy RU Alfa-Bank
Skipidarov Sergey RU JSC Infotel
Skripka Aleksey RU .masterhost
Smirnoff Gleb RU Best Telecom
Smith Philip AU Cisco Systems
Sokolov Mikhail RU IBS
Sokolov Roman RU USPD MGTS
Soldatov Valeri RU Transtelecom
Solokhin Ilya RU Mobile TeleSystem
Soloviev Evgeniy RU Infopac
Solovyev Alexey RU NETIS Telecom Inc.
Spratley Dominic
RIPE NCC
Stepanova Maria RU CC for TLD RU
Sudyin Eugene RU EuroTel
Suravtsov Michael RU AWAX Telecom Ltd
Sviridov Ivan RU JSP "Vimcom-Optic TS"
Tabarovsky Oleg RU AG Telecom
Tajadod Golnoosh IR ICDC
Taskaev Evgeny RU Almaz-Telecom
Timakin Vladimir RU RIPN
Timonin Mikhail RU ICSTI
Tischenko Alexander RU VGTRK
Tishenko Roman RU Ratmir-TeleKom
Trcen Miha SI KGB.-studio
Tsymbal Irina RU ROSNIIROS
Tulyev Max RU NLine
Tyshkiewitch Boris RU Zenon NSP
Ushakov Mikhail RU PLUS.RU
Vakhrushin Vadim RU Nauka-Svyaz
Valdov Dmitry RU BCA
Valeri Mochov RU Joint stock Co "KOVROVETS"
Vasiliev Alexander RU JSC "Tascom"
Vasiliy Belov RU RTComm.RU
Vasilyev Yuri RU "INFOTEL" JVC
Vaynshteyn Volodya RU RedNet
Vegoda Leo
RIPE NCC
Viatkine Vladimir RU JSC Arctel
Vinogradov Konstantin RU FID
Virodov Alexey RU KIAM
Vitaliy Odintsov RU Private
Volevodz Alexandr RU JSC "R.I.M.2000M"
Vorobiev Andrei RU RU-CENTER
Voronina Elena RU MSK-IX
Voronkov Victor RU Stack Ltd.
Vostrikov Alex RU AcademChemBank
Vovk Serge RU Macomnet
Wijte Ingrid
RIPE NCC
Williams Matthew
RIPE NCC
Yakimov Alexander RU Company TransTeleCom
Yakovenko Volodymyr UA UMC
Yasnopolskaya Elena RU ROSNIIROS
Yule Richard UK LINX
Yurkina Larisa RU RosNIIROS
Yurlov Oleg RU OJSC MegaFon
Yushkov Kirill RU Garant-Park-Telecom
Zakoyan Tigran RU Best-Telecom JSC, Moscow
Zelensky Pavel RU IBS
Zharkov Kirill RU JSC Zap-Sib TransTeleCom
Zilberman Michael RU NETIS Telecom Ltd
Zimin Andrey RU ZAO MTU-Intel